W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zimowisko 2017

FERIE ZIMOWE - ZIMOWISKO 2017 - BIAŁY DUNAJEC

W pierwszym tygodniu ferii, 30 stycznia – 03 lutego 2017 r., 46 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w Zimowisku, organizowanym przez Dyrekcję  już po raz czwarty. Do Białego Dunajca – Pokoje Gościnne „U Władka” - pojechali uczniowie klas III-VI Szkoły Podstawowej i I-III Gimnazjum. Opiekunami trzech grup byli nauczyciele naszej szkoły: p. Maria Marzec-Garbala, p. Iwona Domagała i p. Ilona Michta a kierownikiem była Wicedyrektor p. Agnieszka Łutczyk. Nad całością organizacji zimowiska czuwał Dyrektor p. Maciej Mądzik.

Pogoda dopisywała. Nasza młodzież szalała na śniegu w różnych dyscyplinach: było szaleństwo na sankach, jazda na łyżwach (szybka i figurowa) a dla narciarzy – zjazdy na stoku z wyciągiem.

Wielu założyło łyżwy dopiero pierwszy lub drugi raz w życiu, ale dawali radę, nie zrażali się upadkami czy zderzeniem z bandą. Ci, którzy dobrze utrzymują się na łyżwach, wspomagali początkujących.

Pierwszy dzień na sankach to szalona zabawa na malutkiej górce. Upadki, zderzenia, wywrotki dawały dużo śmiechu i radości. Drugie wyjście na sanki to już prawdziwa górka na stoku, gdzie zjazdy były nawet trzystumetrowe.

Nasi narciarze zmierzyli się ze stokiem. Byli też tacy, którzy próbowali zjazdów po raz pierwszy na „oślej łączce”. Szło im bardzo dobrze. Nawet pani pedagog nauczyła się zjeżdżać na nartach.

Ważnym i na pewno miłym punktem zimowiska była wizyta na Termach Szaflary, gdzie nasza młodzież mogła korzystać z atrakcji i basenów termalnych.

Jeżeli zima, to i kulig z ogniskiem, z pieczeniem kiełbasek i gorącą herbatą. Konnymi wozami udaliśmy się drogą wzdłuż Dunajca na polanę, gdzie górale rozpalili wielkie ognisko.  Była fajnie mimo kilkustopniowego mrozu.

Oprócz atrakcji na śniegu poznawaliśmy kulturę i zabytki Podhala. Odwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, Muzeum Tatrzańskie na Krupówkach, Cmentarz na Pęksowym Brzyzku. Jechaliśmy kolejką linową na Gubałówkę – ale panorama Zakopanego była słabo widoczna. Byliśmy również na Wielkiej Krokwi w Zakopanem, gdzie nasi skoczkowie zdobywają puchary w Pucharze Świata.

Wszyscy uczestnicy, zadowoleni ale z niewielkim smutkiem, zebrali się w ostatnim dniu na świetlicy aby podsumować cztery wspólnie spędzone dni. Oczywiście były nagrody za ogłoszone na początku konkursy – najczyściejsza sala, najbardziej kulturalny stolik podczas posiłku, najciekawsza praca plastyczna – „widokówka z zimowiska”, rymowanka, itp. Wszyscy mogliśmy obejrzeć zdjęcia z naszego pobytu – ale było śmiechu. Na zakończenie była dyskoteka. Młodzież gimnazjum i najmłodsi ze szkoły podstawowej bawili się wspaniale.

Zimowisko było udane. Pobyt, pyszne domowe jedzenie na zimowisku w Pokojach Gościnnych „U Władka” w Białym Dunajcu, wiele wspaniałych wrażeń, niespodzianek i atrakcji zapamiętamy na długo. Na pewno do następnego zimowiska – 2018! A gdzie ???

 • DSCF7882
 • DSCF7931
 • DSCF7934
 • DSCF8051
 • File154
 • File19
 • File256
 • File281
 • File291
 • File294
 • File310
 • File32
 • File322
 • File371
 • File387
 • File39
 • File417
 • File456
 • File46
 • File473
 • File476
 • File486
 • File499
 • File622
 • File631
 • File641
 • File661
 • File664
 • File666
 • File667
 • File732
 • File763
 • File772
 • File92