W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

 

DZIEŃ ZOŁNIERZY WYKLĘTYCH

1 marca nasza szkoła już po raz kolejny uczciła pamięć Żołnierzy Wyklętych. Cała społeczność szkolna Zespołu Szkół w Łącznej oddała hołd „Niezłomnym”. Tegoroczne uroczystości  odbyły się z udziałem zaproszonych gości:  p. Katarzyny Ślusarz z Fundacji Odzyskajmy Naszą Historię oraz Mateusza Chlewickiego, występującego w najnowszym filmie Konrada Łęckiego pt. ,,Wyklęty”.

Spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia sztandarów szkół i odśpiewania hymnu państwowego. Po powitaniu gości głos zabrała pani Katarzyna, która w czasie prelekcji w ciekawy i przejmujący sposób przedstawiła  historię Żołnierzy Wyklętych. Udowodniła,  że należy im się zacne miejsce w Panteonie Narodowych Bohaterów. Następnie odbył się piękny montaż słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej i  gimnazjum okraszony rokowym brzmieniem utworu ,,Żołnierze Wyklęci – Niezłomni Żołnierze’’ zespołu Forteca. Odegrane sceny pisania grypsów przez ppłk. Łukasza Cieplińskiego do żony i synka tuż przed śmiercią to tylko niektóre momenty wzruszające widzów. Całości dopełniała ciekawa dekoracja, której niesztampowym elementem była wystawa militariów pochodzących z okresu II wojny światowej.

Dla wszystkich oglądających była to niewątpliwie prawdziwa i niepowtarzalna lekcja historii, która odbyła dzięki organizatorom: p. Jolancie Góźdź, p. Pawłowi Jaroszowi, p. Sławomirowi Szczepańskiemu i p. Grzegorzowi Jasińskiemu. 

 • DSCF8766
 • DSCF8770
 • DSCF8779
 • DSCF8786
 • DSCF8792
 • DSCF8797
 • IMG_4033
 • IMG_4034
 • IMG_4035
 • IMG_4037
 • IMG_4047